Start arrow Szkolna Liga Zadaniowa
Szkolna Liga Zadaniowa PDF Drukuj Email
01.10.2013.

„Matematyka jest jak kurz, jest wszędzie i już”

 

SZKOLNA LIGA ZADANIOWA

Wszystkich miłośników zadań matematycznych zapraszamy do wzięcia udziału w Szkolnej Lidze Zadaniowej. Celem tego przedsięwzięcia jest rozbudzenie zainteresowania uczniów matematyką oraz ukazanie jej w interesujący sposób.

REGULAMIN:

·         Liga zadaniowa trwa od października do czerwca w każdym roku szkolnym. Mogą w niej uczestniczyć wszyscy uczniowie gimnazjum. Do ligi można przystąpić w dowolnym momencie. W każdy poniedziałek na stronie internetowej szkoły publikowane będą 3 zadania. Rozwiązania dowolnej liczby zadań należy nadsyłać do końca danego miesiąca na adres barbarawojda2@wp.pl lub przekazywać w szkole. W temacie e-mail należy wpisać GIM- LIGA ZADANIOWA

·     Na początku każdego miesiąca publikowany będzie na stronie internetowej szkoły ranking uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów za poszczególne zadania.  Należy pamiętać o przestrzeganiu czasu przeznaczonego na rozwiązania zadań. Na koniec w czerwcu  zostanie przeprowadzony test z zadań, które były przez cały rok szkolny rozwiązywane przez uczniów. Punkty z testu będą doliczone do łącznej punktacji zebranej w ciągu roku.

·     Na zakończenie edycji tegorocznej najlepsi uczniowie otrzymają nagrody.