Start arrow Szkolny Klub Europejski EUROGIM
Szkolny Klub Europejski PDF Drukuj Email
01.10.2013.

 SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

      Od roku szkolnego 2002/2003 ( 11 września 2002r.) w naszej szkole prężnie działa Szkolny Klub Europejski „Eurogim” prowadzony przez pana Andrzeja Danielewicza. W tym czasie członkowie koła wielokrotnie reprezentowali naszą szkołę na Miedzygimnazjalnych Konkursach Wiedzy o Unii Europejskiej w Płocku ( od kwietnia 2003r.), Sierpcu, a także w Gójsku.

 Największe sukcesy:

- I miejsce w konkursie na najciekawszą makietę europejskiego obiektu architektonicznego podczas IV Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o UE w Płocku ( 30 maja 2006 r.);

- II miejsce w konkursie wiedzowym  „Europejskie Dziedzictwo Teatralne”  podczas V Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o UE w Płocku (29 maja 2007 r. ) ;

- 10 maja 2011 roku uczennica gimnazjum zajęła  IV miejsce w Powiatowym Konkursie „Polska Prezydencja w Radzie UE”;

- 8 września 2011r. dwoje uczniów liceum otrzymało wyróżnienia za udział w konkursie na esej  nt. „Polska Prezydencja w Radzie UE” zorganizowany przez Wyższą Szkołę im. Pawła Włodkowica i Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Płocku.

- w maju 2012 r. uczniowie liceum zajęli II miejsce w Konkursie Wiedzy o Powiecie Sierpeckim;

- w kwietniu 2012 r. uczennica Liceum była finalistką   IX  Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące w Płocku;

- w kwietniu  2013 r. uczeń liceum był finalistą  X  Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące w Płocku;

         Uczniowie uczestniczyli w programie „Moja szkoła w UE” zorganizowanym przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i MENiS  w Wyższej Szkole  im. Pawła Włodkowica w Płocku.

         Dzięki kilkukrotnemu uczestnictwu w Paradzie Schumana w Warszawie mogliśmy zaprezentować naszą szkołę podczas Europejskich Spotkań Młodzieży.

        Wyróżnieniem, a zarazem ciekawym doświadczeniem dla młodzieży, były wyjazdy na Ogólnopolską Prezentację Projektów Młodzieżowych w Warszawie, podczas których spotykają się przedstawiciele szkolnych klubów europejskich z całego kraju. Prezentowaliśmy przygotowane wcześniej prezentacje z realizowanych w szkole projektów, m.in. „Młodzi przeciw korupcji”, „Ślady przeszłości” , „Młodzi głosują”.

        Młodzież działająca w Szkolnym Klubie Europejskim bierze udział w ogólnopolskich akcjach organizowanych przez Centrum Edukacji Europejskiej m.in. „Bezpieczny korytarz”, „Młodzi przeciw korupcji”. Członkowie klubu zajmują się organizacją i czuwają nad przebiegiem młodzieżowych prawyborów samorządowych, prezydenckich, parlamentarnych i do Parlamentu Europejskiego. Przygotowywali szkolne debaty, m.in. dotyczącą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, bezpieczeństwa w szkole.

         Członkowie SKE zajmują się gromadzeniem materiałów dotyczących krajów UE, między innymi poprzez nawiązywanie kontaktów z ambasadami tych państw. Dzięki temu powiększył się księgozbiór  w szkolnej bibliotece.

 

Statu Szkolnego Klubu Europejskiego