Start arrow Aktualności
Aktualności
MISTRZ ORTOGRAFII PDF Drukuj Email
04.01.2017.
      Dnia  7 grudnia  2016  roku został  przeprowadzony  Szkolny Konkurs Ortograficzny pod  hasłem  „Mistrz ortografii”,  skierowany   do    uczniów  klas I – III gimnazjum.    

Do konkursu przystąpiło 22  uczniów.

    
          WYNIKI:


Czytaj całość…
 
SUKCES GIMNAZJALISTÓW Z ZAWIDZA PDF Drukuj Email
04.01.2017.
          Lipce Reymontowskie zawdzięczają  swój przydomek nobliście, autorowi  „Chłopów”. Troje uczniów z Gimnazjum Publicznego w Zawidzu Kościelnym, które nosi imię tego piewcy polskiej wsi, wzięło udział w  Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy  o Życiu i Twórczości Wł. St. Reymonta, który odbył się  14 .11. 2016r. właśnie w  Lipcach Reymontowskich. Jego celem była popularyzacja wiedzy nt. życia i twórczości autora „Ziemi obiecanej”, a także uczczenie 92. rocznicy otrzymania literackiej Nagrody Nobla przez Wł. St. Reymonta.
Czytaj całość…
 
Jeszcze Polska nie zginęła& PDF Drukuj Email
04.01.2017.


      W mediach wiele słyszy się nt. konieczności wychowania młodzieży w duchu patriotycznym. To rzeczywiście ważne, gdyż  Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.( A.F. Modrzewski).  Zawsze z okazji 11 listopada  były organizowane w naszej szkole akademie. To już tradycja. W tym roku również, aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości, został zorganizowany apel połączony z przemarszem ulicami Zawidza.    
Czytaj całość…
 
Konkurs Najpiękniejszy Wiersz Miłosny PDF Drukuj Email
04.01.2017.
BIBLIOTEKA SZKOLNA OGŁASZA

Walentynkowy Konkurs „Najpiękniejszy Wiersz Miłosny”
 
Regulamin Walentynkowego Konkursu „Najpiękniejszy Wiersz Miłosny”:
1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest samodzielne napisanie wiersza o tematyce miłosnej. Wiersz nie może być wcześniej publikowany w książce, czasopiśmie lub Internecie.
2. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym.
3. Cel: zachęcenie do twórczości poetyckiej, umożliwienie debiutu młodzieży uzdolnionej poetycko.
4. Tekst wiersza z imieniem, nazwiskiem, klasą i szkołą należy dostarczyć do dnia 06.02.2017r. (poniedziałek) do godz. 9:00 do Pani Magdaleny Olszewskiej.
5. Ogłoszenie i publikacja wyników konkursu odbędzie się w dniu 10.02.2017r. (piątek) na gazetce szkolnej oraz na stronie internetowej szkoły.
6. Konkursu skierowany jest do wszystkich uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym, którzy zajmują się amatorsko pisaniem wierszy.
7. Każdy z autorów może dostarczyć tylko 1 wiersz.
8. Miejsca punktowe (I, II, III) – przewidziane nagrody. Zwycięzcy konkursu otrzymują ocenę celującą (ocenę cząstkową) z języka polskiego.
9. Organizator przewiduje umieszczenie wierszy na gazetce szkolnej i stronie internetowej szkoły.
10. Uczestnicy konkursu, przekazując wiersze na konkurs, akceptują  regulamin oraz wyrażają zgodę na bezpłatne publikowanie swoich  wierszy.
11. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora.
12. Kryteria oceny:
piękno słowa;
poprawna kompozycja wiersza;
oryginalność i pomysłowość twórcza. 

 
Z wizytą u Patrona  Władysława Stanisława Reymonta PDF Drukuj Email
06.12.2016.


05.12.2016r wzorem lat ubiegłych uczestniczyliśmy w uroczystościach uczczenia 91 rocznicy śmierci naszego Patrona. W obchodach na Powązkach wzięły udział szkoły noszące imię Władysława Stanisława Reymonta, przedstawiciele Zarządu Ogólnopolskiego Klubu Szkół Reymontowskich oraz przedstawiciele miejscowości Kołaczkowo i Lipce Reymontowskie.
 

Czytaj całość…
 
Noc detektywów PDF Drukuj Email
08.11.2016.
Galeria zdjęć


„Noc detektywów”

            04. 11. 2016 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w wieczorno – nocnej imprezie pt. „Noc bibliotek – Noc detektywów”.

            W związku z tym, że uczniowie gimnazjum mają w kanonie lektur powieść detektywistyczną i że cieszy się ona zawsze dużym zainteresowaniem obraliśmy właśnie taki temat spotkania.

            Honorowymi gośćmi byli policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Sierpcu z wydziału kryminalnego. Którzy opowiedzieli o swojej pracy, również w sposób praktyczny, zachęcając uczniów do rozwiązywania problemów w grupach.

            Po spotkaniu z policjantami „wjechał” tort dla wszystkich uczestników imprezy. Po tej słodkiej uczcie i pożegnaniu gości rozwiązywaliśmy zagadki kryminalne i oglądaliśmy filmy. Nie zabrakło również czytania strasznych historii.

            Zabawa była wspaniała i pozostawiła wiele niesamowitych wrażeń. Uczniowie już dopytują o kolejną noc w bibliotece. 

 
Projekt CYFROWA AKADEMIA. PDF Drukuj Email
02.11.2016.

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej technikum handlowego biorą udział w projekcie „CYFROWA AKADEMIA”.

Opiekunem i koordynatorem jest nauczycielka matematyki

pani Aneta Wasilewska

Cyfrowa Akademia" to nowoczesna, otwarta dla wszystkich, platforma edukacyjna, zbudowana w oparciu o najlepsze wzorce i doświadczenia (edX, Khan Academy, Coursera, Udacity).  Jeśli lubisz nowoczesne metody oraz narzędzia, które powodują, że uczenie staje się ciekawe i efektywne - zajrzyj na nią koniecznie!

Czytaj całość…
 
Stypendyści w roku szkolnym 2016/2017 PDF Drukuj Email
21.10.2016.

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym otrzymali stypendia w ramach:

„Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”:
1. Jakub Żuchowski - I C
2. Gabriela Sobieraj - I C
3. Klaudia Ruszkowalska - III C

„Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”
1. Anita Tyska - III TE

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy!

 
Dzień Komisji Edukacji Narodowej 2016 PDF Drukuj Email
13.10.2016.

13 października 2016 roku w ZSS w Zawidzu Kościelnym odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Krystyna Siwiec, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

W części artystycznej pod tytułem ,,Duża przerwa w pokoju nauczycielskim”. uczniowie tańcem, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Galeria zdjęć
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 194